Home Dijital Gazete Altının gözü enflasyon verisinde

Altının gözü enflasyon verisinde

by ekonomifinansajansi

Altın enflasyon verisi öncesi yükselişini sürdürürken, dünkü seansta 1835 dolar/ons seviyesine kadar uzanarak son iki haftanın en yüksek seviyesini kaydetti. 1825 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan sarı maden, seans boyu pozitif seyir içerisinde olduğu seansı tamamladı. 1833 dolar/onstan günü tamamlayan sarı maden, yüzde 0,4 kazancı hanesine yazdı.

 

Gümüş de dünkü seansta pozitif seyrettiği bir günü yaşarken, 23 dolar/onsun üzerine kalmayı başardığı bir günü geride bıraktı. 23,31 dolar/ons seviyesinden günü tamamlamayı başaran beyaz maden, yüzde 0,5 kazancı hanesine yazmış oldu.

 

Platin ise yatay sayılacak bir günü geride bırakırken, 1 dolarlık kazançla seansı tamamlamış oldu. Bir taraftan Rusya Ukrayna krizine dair gelişmeler platine yön verirken, diğer taraftan endüstriyel talepten yön bulmaya çalışıyor. 1037 dolar/onstan günü tamamlayan platin güçlü konumunu sürdürmüş oldu.

 

Paladyum dört seansın ardından yeşilde bir kapanış yaparken, toparlanma yönünde işaret vermiş oldu. 2236 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan paladyum, dünkü seansta 2274 dolar/onstan seansı tamamladı ve önceki güne kıyasla hanesine yüzde 1,7 kazanç yazmış oldu.

 

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda işlemler dünya fiyatlarının üzerinde seyretmeye devam ederken, işlemler 4 dolar/onsla gerçekleşti.  Hacim açısından son zamanların en düşük işlem günü geride kalarak, toplamda 69  kg altın ve 549 kg gümüş işlemiyle gün tamamlandı.

 

Kaynak TROY
Hibya Haber Ajansı

Related Posts

Leave a Comment